אהוב אותי, הכה אותי

למען הסדר הטוב, נדרש כאן גילוי נאות. הכותב אינו ימני ואינו שמאלי, אבל מתיימר להיות שפוי.

עכשיו נניח הנחה פרועה כי מחר ביבי שם את המפתחות על השולחן וגורר אותנו שוב למערכת בחירות שתעלה לנו מיליארדים בדמות הסכמי קואליציה חדשים. אולי ניתן דרור לדמיון המשתולל ונניח כי ביבי מועמד שוב בראש הליכוד. נצטרך להחליט אם אנחנו אוהבים, שונאים, אוהבים לשנוא או שונאים לאהוב.

האשכנזי האליטיסט שהומלך בידי "השקופים", עושה איתם אהבה בדרך היחידה שהוא מכיר. הוא דופק אותם כל כך טוב וכל כך חזק עד כי הם בטוחים כי לא ניתן למצוא לו תחליף. אין באופק מנהיג שידפוק אותם כל כך טוב ותשוקתם אליו גדלה והולכת ביחס ישר למכות שהם חוטפים.

ידוע כי המוח פעיל יותר כאשר הוא חש את מה שההגיון מפרש כאהבה מכיוון שאהבה היא מושג מופשט ומורכב. לעומת זאת, חוויית התשוקה נוגעת ברבדים עמוקים יותר, ראשוניים יותר ועל כן לא נדרשת מחשבה רבה, אפשר לכבות את המוח כי לתשוקה יש מטרה מאוד מסוימת והיא סיפוק מיידי.

אז למה ביבי יבחר שוב?, בדיוק מאותה הסיבה שאשה מוכה חוזרת אל בעלה. הפחד להשאר לבד, הרציונליזציה של המצב שבאה עם פרשנות מעוותת למה שאמורה להיות אהבה, חוסר היכולת או הרצון לחשיבה עצמאית נטולת פחד.

אם הוא מתעלל בי זה רק בגלל שהוא אוהב אותי, האמנם?

ביבי דואג להפחיד אותנו כהוגן, ואחר כך מציג עצמו כיחיד שיכול להציל אותנו. אז אנחנו פוחדים. פוחדים מאיראנים, פוחדים מערבים שנוהרים באוטובוסים, פוחדים משמאלנים וממה לא?. ושרה שרה שיר שמח כי יש לה תכשיטים, שמפניה ורודה ועוד כהנה וכהנה. היא לא פוחדת מכלום.

סגרו את המפעל?, ביבי. פיטרו אתכם? ביבי. לא יכולים לקנות דירה? ביבי. אין תשתיות במקום מגוריכם אבל בהתנחלויות בונים כבישים? ביבי. חיים מקצבת נכות בסך 2300 שח? ביבי. תאגיד השידור הופך לרשות השידור 2 ? ביבי. דפקו אתכם עם מתווה הגז? ביבי.

ועכשיו ניחוש, למי יצביעו השקופים הנוהרים באוטובוסים לקלפיות?…   נכון שוב ביבי…     למה?

כי לא בא לנו להשאר לבד. כי הוא מכה אותנו רק כי הוא אוהב אותנו ולפעמים מגיע לנו. כי הוא בעצם בחור רגיש עם חוש הומור וקשה למצוא כאלה. כי הוא כל כך סקסי כשהוא מדבר אנגלית אמריקאית. כי שרה שרה שיר שמח.

ככה אנחנו, אוהבים אהבה קשוחה.

תגובות

avatar
  הרשם  
קבלי הודעה על: