סבוטקס – התחליף למתדון

סבוקסון – סבוטקס

סבוטקס, היא תרופת הפלא החדשה שאמורה להחליף את המתדון במרכזי הגמילה בארץ.
מדובר בתרופה יעילה לגמילה מסמים אופיאטים שניתנת באירופה כבר מספר שנים. התרופה משמשת כחוסם רצפטורים על מנת למנוע מהמשתמש לחוש את ה"היי" של ההרואין מצד אחד, ומצד שני מספקת הרגעה והקלה מתחושת הכמיהה לסם.

אך האם חוזר הניגון? האם למישהו נדמה כי נמצאה התרופה שתיתן את מה שהקודמת לא נתנה? לעיתים נדמה כי במקומותינו ממשיכים לעשות שימוש ללא אבחנה בתחליפי סם ובמיוחד כשמדובר במטפלים פרטיים שהאינטרס שלהם הוא לא באמת רווחת הציבור או החולה אלא שיקולים כלכליים טהורים.
מה שבטוח שאפשר להביא סיפור אחד או שניים של הצלחה שלא מעיד על הכלל. רוב הנרקומנים שמגיעים לטיפול תרופתי ממוסד, נשארים נרקומנים הזקוקים לתרופת הסם והטיפול הוא בעצם טיפול "חברתי" – ממזערים את הנזק לחברה על ידי ניטרולו של הנרקומן ולא שיקומו באמת.

התקווה היא שנוכל להגיע לרמת אבחון גבוהה. ישנם מכורים שניתן לראות בהם ככאלה ש"הגיעו לסוף הדרך", מה שאומר כי הם זקוקים לטיפול תרופתי תומך לשארית חייהם. אך אלה הם המעטים שבנרקומנים.  במרכזי החלוקה ניתן למצוא בני 30 פלוס שעדיין לא נמצאים בשלב טיפולי שיקומי אלא בטיפול תחזוקה.

אנו רוצים לראות את השינוי במדיניות הטיפול התרופתי כך שבמסגרת מזעור נזקים לחברה, לא נזיק למטופלים עצמם.

תגובות

avatar
  הרשם  
החדש יותר הישן יותר
קבלי הודעה על:
ר
ר

רצוני לדעת האים זה נכון להתחיל סבוטקס 8 מ"ג ואחרי 4 ימים להעלות ל10 מ"ג על פי המלצת הרופא
במקום להוריד במינון

אנונימית
אנונימית

גם בן זוגי התחיל עם 8 מ"ג ואחרי חודשים העלו לו ל12. ההשפעות של הכדור גרועות ביותר. הוא אף התחיל לצרוך את הכדור עם אלכוהול שכמעט הרג אותו. על פנין נראה כי מטרת מרכז סבוטקס הינו להעלות את המינון וכך לגרום למשתמש להיות מכור למקום ולתרופה. הם לא באמת מעונינים בגמילת המכור. אלא בשיווק התרופה. ההשפעות של הכדור במינון מוגבר יותר גורמת לתלות יותר גבוהה ובעצם משאירה את המכור במקום רע.

יפית
יפית

אני שותה מתדון כבר שמונה שנים שותה פעמים עד שלוש בשבוע מעוניינת לעבור לסבוטקס כמה זמן עלי לא לישתות מתדון תודה לעונים

אדאם
אדאם

תוך כמה ימים כבר מקבל קריז מסבוטקס

אביב
אביב

כל הכבוד גבררר אוהבים אותךך

אדאם
אדאם

אני באמת רוצה תעזרו לי

אדאם
אדאם

אני מאוד רוצה שתעזרו לי להחליף את ההרואין

נועם

אשריך יעקוב כמוך כמוני חיזקת אותי המשך כך

אנונימי
אנונימי

אני רוצה לעבור ממתדון לסבו טקס אך עושים

אנוממי
אנוממי

בן זוגי בגמילה מסבוטקס ורטלין כבר שלושה וחצי שבועות ואתמול התחילו לו קריזים חזקים בלילה עם הזיות העם זה צריך להיות כך וכמה זמן לוקח הניקיון הפיזי תודה אנומיית

מתדוניסט לשעבר
מתדוניסט לשעבר

קריז זה לא משחק ילדים. ימים ראשונים קטסטרופה ואחר כך מסתדר לאט לאט. סבוטקס ומתדון לוקח חודש עד שהכל נעלם.

שלמה לסרי
שלמה לסרי

אם אתה רציני תוכל לעשות את זה בצורה הבאה.אתה חייב להיכנס למקום גמילה מסודר והם יודעים מתיי לתת לך את התחליף. אך אם תנסה לעשות את זה בעצמך.אתה עלול להיתחרט שנולדת למשל אתה לא יכול לקחת סבוטקס או סבוקסון מתיי שאתה רוצה סים לב לזה אתה חייב להיות בקריז חזק מאוד של לפחות שבוע או ארבעה ימים רצופים בלי כלום ואז תוכל לקחת בהתחלה מינון נמוך ואחר כך מינון גבואה.אך לעולם אל תעשה את הטעות לקחת סבוקסון או סובוטקס כשאתה עדיין לוקח מתדון או חומר שים לב כי אתה עלול למות נקודה…

מיכל
מיכל

שאלה וחייבת תשובה דחוף אני ובן זוגי התחלנו טיפול בסבוטקס ביום שבת האחרון אנחנו לוקחים כ2 עד 2 וחצי ליום רמת הקריז אכן ירדה תודה לאל השאלה שלי האם להמשיך עם זה או להתחיל בהורדה בכל זאת אנו רוצים להביא לעולם ילדים האם זה מפריע במהלך ההריון ולאחר הלידה הילד נולד עם קריז בבקשה תחזרו אליי כי זה דחוף לי

דודו
דודו

לא רצוי להכנס להריון בזמן שמשתמשים בסבוטקס או מתדון. ברור שהתינוק יוולד בקריז.
קחו את הזמן, תכנסו לתכנית הפחתה וכשתהיי נקיה תכנסי להריון. סבלנות, למה לסכן תינוק שלא אשם?

אנונימי
אנונימי
אחלה כדור חזרתי לחיים .כמובן שאסור לקחת בצורה מןפרזת צריך ליהיות עם בקרה עצמית ולא לחפש סוטול הכדור נותן לי חיים שקטים ובטוחים לא עושה פשעים וחי נכון ערני לסביבה ולמשפחה אני מרגיש וחש רגשות משהו שלא היה לי בשימוש בסמים שוב אומר הכדור עוזר למי שרוצה באמת לחיות ולא לחפש סוטול ניסיתי הכל בחיים מגמילות קהילות וזריקה אצל פרפופסר פרטי שום דבר לא מנע ממני לחזור לשימוש הכדור פלא הזה הצליח למנוע ממני שימוש בסמי רחוב השתמשתי בסמים קשים במשך 21 שנים הכדור נותן לי שלווה ורוגע ולא חושב על סמים כמובן שצריך רצינות והתמדה ולא לשלב שטויות כמו… קרא עוד »
אורטל
אורטל

היי כולם, ניתן להשיג סאבוטקס באופן פרטי?? ללא מרשם?? חייבת באופן דחוף!!!

אנונימי
אנונימי

אפשר